עמוד הבית » Mid-Century Modern » רשימות / מקום אחר להיות בו

רשימות / מקום אחר להיות בו

31/07/15

חלון, לה קורבוזיה, Villa Le Lac שוויץ, צילום: Olivier Martin-Gambier 2006  לקרן לה קורבוזיה

 

מקום אחר להיות בו הקיץ הזה.

גם אם לא אגיע לשם הדימיון משלים את התמונה.

אז תניחו את הרגליים למנוחה, מיזגו כוס יין, ספר טוב או פינטרסט ותתחילו לחלום

או – פשוט תהיו שם.

 

 

חלון לאגם: וילה Le Lac תוכננה על ידי לה קורבוזיה עבור הוריו. הבית הקטן, 64 מ"ר, נבנה בין השנים 1923/24 על שפת אגם ז'נבה, שווייץ, מהווה מעין מעבדה אדריכלית לרעיונות שלו עם שלושה מתוך חמישה עקרונות שהגדיר ליישום הארכיטקטורה המודרנית – גג שטוח שיהיה שימושי למרפסת שמש או גינה, תוכניות פנים-בית גמישות לפי צרכי הדיירים וחלונות גדולים שמהווים חלק ממעטפת הבית.

 

 

הבית של פיליפ ג'ונסון, צילום: Matthew Williams לרמודליסטה

 

לעבוד מהבית של פיליפ ג'ונסון: פינת העבודה המינימליסטית של פיליפ ג'ונסון היא אידיאה למקום עבודה. ריקה ונקייה עם מרחבים ירוקים מסביב – ככה אני רוצה להתחיל יום עבודה, כמו לוח חלק ליום חדש, ללא שריטות, פתקים ושאריות מימים אחרים.

 

בית הזכוכית של ג'ונסון נבנה בשנת 1949 בניו כנען, קונטיקט, ושימש למגוריו של ג'ונסון עד ליום מותו ב 2005. הבית נחשב לאייקון של התנועה המודרנית ועורר דיונים רבים על האפשרות לחיות בחלל מעין אקווריום חשוף לעיני כל לאורך זמן רב.

 

 

Sun at Moon, 1969, מוזיאון נוגוצ'י בניו יורק

 

ביקור במוזיאון נוגוצ'י, ניו יורק: אחד ממקורות ההשראה שלי לאמנות. השילוב הקסום בין האסתטיקה היפנית – המסורת והזן – לבין הזרם המודרני מערבי. בינתיים עד שאבקר שם, אני משוטטת לי פה.

 

נוגוצ'י אחד הפסלים החשבים של המאה ה 20 נולד בלוס אנג'לס לאם אמריקאית ולאב יפני והתגורר ביפן עד גיל 13. הוא גדל כמעט ללא נוכחות אביו בחייו, והתפתח כאמן בין שתי התרבויות והקונפליקטיים הפוליטיים של ארה"ב ויפן. המוזיאון ממוקם בלונג איילנד סיטי, ניו יורק, במבנה תעשייתי משנת 1920 מוקף בגן פסלים שתכנן נוגוצ'י בעצמו ב 1985.

 

 

צילום: Anders Hviid

 

בית על המים: בדימיוני זהו ה Airbnb האולטמטיבי, בית סירה בקופנהאגן, 15 דקות הליכה ממרכז העיר.

במציאות דיירי הבית הצף הקטן והמושלם הזה מתחילים את היום בצלילה למימיה הצלולים של קופנהאגן במרחק של שתי פסיעות מחדר השינה שלהם.

 

מ

ארוחה עם החברים של קינפולק, צילום: Laura D'art

 

ארוחה עם החברים של קינפולק: ארוחת בוקר גדולה עם חברים, ככה סתם ביום חול, s l o w  l i v i n g.

 

מגזין קינפולק (Kinfolk) – מגזין לייף סטייל לכבוד החיים היפים והפשוטים – נוצר על ידי קבוצת חברים מוכשרים שרצו לחלוק את הרעיונות שלהם על בילוי זמן איכות, אוכל טעים וחברה טובה מבלי לרוץ לשום מקום. לטפח קהילה חברתית, לפשט את סגנון החיים המודרני העמוס ולבלות יותר עם בני משפחה וחברים.

 

 

מקום אחר להיות בו.

אפשרות נוספת – מדיטציה. לנקות הכל ולהרגיש הנה חזרנו עכשיו מחופשה חלומית…

 

 

שתף: