עמוד הבית » Mid-Century Modern » הבית של ריצ׳רד נויטרה, VDL House II

הבית של ריצ׳רד נויטרה, VDL House II

28/10/15

 

הבית:  VDL House II , בית אב טיפוס על שם Van der Leeuw, כולל בית מגורים וסטודיו, נבנה לראשונה בשנת 1932 בשדרות סילבר לייק 2300, לוס אנג׳לס, קליפורניה. בית לשימור פתוח למבקרים.

בעל הבית: בעבר ריצ׳ארד ניוטרה, כיום הבית בבעלות אוניברסיטת Cal Poly Pomona

ארכיטקט: ריצ׳רד נויטרה

 

בית המגורים של משפחת נויטרה היה הפרוייקט השלישי העצמאי של האדריכל ריצ׳רד נויטרה בקליפורניה. נויטרה קיבל הצעה שאי אפשר לסרב לה, התעשיין ההולנדי חובב ארכיטקטורה קיז ואן דר לו הציע לממן את הבית שישמש כפרוטוטייפ לבתי מגוריים עתידיים שלו. כשנשאל נויטרה על עלות הפרוייקט, ענה ש- 3000$ יספיקו לבנייה ולא יותר מ- 8000$ כתקרה. סכום שהיה צנוע להפליא אפילו במושגים של שנת 1932.

 

ריצ׳רד ניוטרה בנה בית אורבני לדוגמא עם חידושים שיכלו להתאים גם ללקוחות פחות אמידים. באמצעות שימוש בתאורה טבעית ברוח המודרניזם של אמצע המאה ה-20, קירות זכוכית וריבוי חלונות, עמודי תמיכה גלויים לעין, מרפסות פתוחות, מראות וגג פורח, תיכנן חלל פתוח שמשתלב עם הסביבה הטבעית ומחבר בין האדם לטבע.

הבית (190 מ״ר), שימש למגורים של נויטרה, אשתו ושלושת בניהם, כלל מבנה סטודיו נפרד למשרד, ריהוט בנוי וגוונים טבעיים רגועים ששידרו איכות.

ב-1940 הבית עבר הרחבה. בשנת 1963 נשרף הבית המקורי ונבנה מחדש כעבור שנה על ידי נויטרה ובנו דיון. אופיו של הבית החדש נשמר מלבד שינויים קלים. כמו שימוש עדכני בפורמייקה ובמטבח גדול יותר.

בשנת 1980 תרמה אלמנתו של ריצרד נויטרה את הבית לאוניברסיטת קאל פולי שאחראית לשימור ותחזוקת הבית.

 

 

 

 

 

 

 

אספנו מספר פריטים עכשוויים בחנות בהשראת הבית של ריצ׳רד נויטרה, פריטים מודרניים, מעוגלים ומחומרים טבעיים, ביניהם: גופי תאורה עגולים בגוון לבן או שחור, פריטים לסביבת עבודה טבעית בלוקים מעץ, כלי כתיבה מפליז, קלמר מפשתן טבעי ומחברות מגדיר צמחים. לאוסף במופו מכאן >

 

מקורות:

צילום: בריאן וו. פרי

אתר VDL House II: תמונות נוספות

שתף: